Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając ze sklepu https://www.bto.pl/ wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner

Baterie do zegarków

sortuj:
ilość wierszy:
ilość wierszy:

Wyszukane produkty (wyświetlanie 1-30 z 62)

Baterie do zegarków możemy podzielić na alkaliczne i srebrowe. Znamionowe napięcie baterii srebrowych wynosi 1,55V. Katoda ogniwa takiej baterii jest wykonana z tlenku srebra, zaś anoda z cynku. Natomiast napięcie ogniw alkalicznych wynosi 1,5V. Katoda ogniwa takiej baterii jest wykonana ze sproszkowanego dwutlenku manganu (MnO2), zaś anoda z tlenku cynku. W obu technologiach, elektrolitem jest roztwór wodorotlenku potasu.

Cena baterii srebrowej jest nieco wyższa od alkalicznej,  ale bateria srebrowa jest zdecydowanie trwalsza. Decydując się na nią mamy pewność dłuższej pracy zegarka.

Przeważnie wymianę baterii większość użytkowników zegarków zleca zegarmistrzowi, a przecież baterię w swoim zegarku można wymienić samodzielnie. Wystarczy kupić odpowiednią, pasującą baterię do konkretnego modelu.

Jak właściwie dopasować baterię do zegarka?

Najlepiej sprawdzić symbol na starej baterii. Jeśli nie można ustalić symbolu, należy zmierzyć starą baterię lub miejsce po niej w zegarku. Na podstawie wymiarów możemy dobrać odpowiednią baterię do Naszego zegarka. Pomocna, będzie tabela baterii do zegarków, dostępna: tutaj.
 
Baterie do zegarków pasują, także do małej elektroniki, kalkulatorów, aparatów fotograficznych.
Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

BTO Sp. z o.o.
Fabryczna 25 
90-341 Łódź 
tel: +48 42 672 42 02
e-mail: [email protected]

Odwiedź nas

MiStral e-sklep PRO PLUS v. 2.35.10 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2023