Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając ze sklepu https://www.bto.pl/ wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner

z zabezpieczniem

sortuj:
ilość wierszy:
ilość wierszy:

Wyszukane produkty (wyświetlanie 1-40 z 56)

Technologia litowa ma największą gęstość energetyczną ze wszystkich dostępnych na rynku technologii ogniw ładowanych, ponadto jest bardzo lekka i oferuje doskonałą żywotność, co czyni ją idealnym wyborem dla wielu nowych rozwiązań projektowych.

Należy podkreślić, że ogniwa litowo-jonowe (Li-Ion), są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego w porównaniu z ogniwami  niklowo-kadmowymi (Ni-Cd), czy niklowo-wodorkowymi (Ni-Mh). Zbudowane z węgla i tlenków metali z elektrolitem, z soli litowych rozpuszczonych w mieszaninie organicznych rozpuszczalników. Napięcie w pojedynczym ogniwie wynosi około 3,6V co pozwala na kumulację dwukrotnie większej energii niż w akumulatorach niklowo-wodorkowych (MIMH), przy tym samym ciężarze i wielkości. Efekt pamięci, czy efekt leniwej baterii, w tych ogniwach nie występuje.


Obecnie ogniwa litowo-jonowe z uwagi na wagę (jedne z najlżejszych akumulatorów), znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju sprzęcie elektronicznym – laptopy, telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne.


Cechy akumulatorów litowo-jonowych:

•   Wysoka gęstość energii

•   Niskie samorozładowanie
•   Brak efektu pamięci
•   Długa żywotność
•   Wysokie, w porównaniu z innymi akumulatorami napięcie nominalne 3.7V

Coraz częściej akumulatory litowo-jonowe są także stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, zastępując dotychczasowe niklowo-wodorkowe (NIMH). Pakiety takich akumulatorów muszą być odpowiednio zabezpieczane ze względu na trudne warunki pracy i wymagają stosowania odpowiedniego układu zabezpieczającego PCM/PCB/BMS.

Do każdego ogniwa możemy dogrzać blaszki, piny oraz inne przyłącza, szczegóły tutaj.

Uwaga!
Kupując ogniwo Li-Ion bez układu zabezpieczenia PCM/PCB/BMS akceptujesz warunki regulaminu z paragrafu 18.
Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

BTO Sp. z o.o.
Fabryczna 25 
90-341 Łódź 
tel: +48 42 672 42 02
e-mail: [email protected]

Odwiedź nas

MiStral e-sklep PRO PLUS v. 2.35.41 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2024