Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając ze sklepu https://www.bto.pl/ wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner

Akumulatory Li-poly

ilość wierszy:

Wyszukane produkty (wyświetlanie 1-3 z 3)

Ogniwa litowo-polimerowe (LI-PO lub LI-Poly) zbudowane są ze stopów metalicznych litu, oraz polimerów przewodzących. Ich działanie możemy porównać do ogniw litowo-jonowych (Li-Ion). Dzięki użyciu do produkcji polimerów, najnowocześniejsze akumulatory LI-PO są bardzo elastyczne i cienkie. Jako ciekawostkę, możemy przytoczyć fakt, że najcieńsze ogniwa mają milimetr grubości.

Technologia litowo-polimerowa jest już z powodzeniem wykorzystywana do akumulatorów w telefonach komórkowych, aparatach cyfrowych, odtwarzaczach multimedialnych, modelach zdalnie sterowanych. Ogniwa te są jednak mniej odporne na przeładowania, wymagają zatem bardziej złożonego elektronicznego układu zabezpieczającego. Zdobyły natomiast, ogromną popularność w zdalnie sterowanych modelach latających, oraz jeżdżących z napędem elektrycznym, na potrzeby rynku modelarskiego.

Aktualnie trwają prace na szeroką skalę nad wykorzystaniem akumulatorów litowo-polimerowych w branży samochodowej jako źródło napędu do samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym.
Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

BTO Sp. z o.o.
Fabryczna 25 
90-341 Łódź 
tel: +48 42 672 42 02
e-mail: [email protected]

Odwiedź nas

MiStral e-sklep PRO PLUS v. 2.35.10 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2023